Panemunės ganyklose ganom alpakas. Kerpame švelnią jų vilną, verpiame siūlus.
Nėra dviejų vienodų alpakų, nėra dviejų vienodų dienų su alpakomis. Džiaugiamės pamažu augančia banda ir didėjančia patirtimi – kasdien sužinome ką nors nauja, randame bendraminčių, stengiamės tobulėti.
Maloniai kviečiame stebėti, kaip mums sekasi.

Nemuno Alpakos
null

Alpakos

Alpakos – iš Pietų Amerikos kilę gyvūnai, garsėjantys išskirtine vilna.
Siekiame aukščiausios kokybės, todėl auginame alpakas, kilusias tiek iš Čilės, tiek iš Peru ir D. Britanijos, kergiame tik su kilmingais, pripažintais veisliniais patinais. Priklausome Alpakų ir lamų augintojų asociacijai.

null

Gaminiai iš alpakų vilnos

2013-aisiais įsigijome 3 alpakų pateles ir per keletą metų banda smarkiai išaugo. Kas pavasarį kerpame savo gražuoles, o iš minkštos ir švelnios jų vilnos verpiame natūralių spalvų siūlus, mezgame įvairius gaminius, siuvame antklodes. Siekiame palaikyti senąsias vilnos apdorojimo ir verpimo tradicijas, karšiame vilną vietinėse karšyklose, verpiame senoviniu rateliu.

null

Naudinga informacija

Žinios – raktas į sėkmę, todėl mielai dalijamės tuo, ko esame išmokę apie alpakų priežiūrą, jų veisimą ir vilną. Rekomenduojame paskaityti mūsų parengtus straipsnius, kviečiame diskutuoti ir dalytis nuomonėmis, na o norinčius su alpakomis ar jų vilna susipažinti iš arčiau, kviečiame apsilankyti mūsų ūkyje.