Panemunės ganyklose alpakas ganome nuo 2013-ųjų, bet šis eksperimentas, išaugęs į ūkį ir šeimos verslą, jau seniai yra daugiau nei alpakos.

Tai ir pamažu auganti patirtis, ir kūrybos džiaugsmas, ir besiplečiantis bendraminčių bei bičiulių ratas. Per tuos metus sukurta daug alpakų vilnos produktų,  pradėti rengti seminarai pradedantiesiems augintojams, edukacijos moksleiviams ir šeimoms, įsivežta veislinių gyvūnų iš keleto šalių, sudalyvauta daugelyje mugių ir renginių, 2017-aisiais už rankomis verptus siūlus pelnytas ir „Rinkis prekę lietuvišką” parodos aukso medalis, aktyviai įsijungta į Alpakų ir lamų augintojų asociacijos kūrimą ir veiklą, o 2023-aisiais sudalyvauta pirmojoje alpakų vilnos parodoje Lietuvoje. Džiugina nueitas kelias, bet neketiname čia sustoti.

Maloniai kviečiame stebėti, kaip mums sekasi, susisiekti, jeigu kyla minčių, kaip galėtume bendradarbiauti, ar turite atsiliepimų, tik prašome kreiptis puslapio viršuje nurodytu telefonu ar el. paštu, nes 2024 m. sausį prarasto Facebook puslapio vis dar neatgauname.

Šilti linkėjimai, Agnietė ir Mindaugas
null

Alpakų vilnos antklodės

Alpakų vilnos antklodės – tikroms miegapelėms. Jos užtikrins kokybišką miegą, jaukią šilumą, neleis perkaisti, o atitarnavusios suirs be pėdsako, nes jose nėra jokių sintetinių pluoštų. Rinkitės iš vaikiškų, dviejų dydžių viengulių, dvigulių antklodžių ir pagalvių. Nuostabi dovana vestuvių, įkurtuvių ar gimtadienio proga.

null

Siūlai ir mezginiai

Alpakų pasididžiavimas – nuostabi vilna! Kas pavasarį kerpame savo gražuoles, o iš švelnios jų vilnos verpiame natūralių spalvų siūlus, mezgame įvairius pirštines, kojines, šalikus ir kitus mezginius. Siekiame palaikyti senąsias vilnos apdorojimo ir verpimo tradicijas, karšiame vilną vietinėse karšyklose, verpiame senoviniu rateliu, dažome augalais. Mūsų gaminių galite įsigyti el. parduotuvėje, ūkyje ir per didžiųjų miestų muges.

null

Naudinga informacija

Žinios – raktas į sėkmę, todėl mielai dalijamės tuo, ko esame išmokę apie alpakų veisimą ir vilną. Esame vieni iš ALAA steigėjų. Rekomenduojame paskaityti mūsų parengtus straipsnius, o norinčius su alpakomis ar jų vilna susipažinti iš arčiau, kviečiame sudalyvauti mūsų rengiamuose seminaruose pradedantiems augintojams „Alpakų ABC” ar apsilankyti ūkyje.