Pavasario ir kergimo sezono jau nekantriai laukia mūsų veisliniai patinai Manor Farm Narative ir Cedar House Macgyver.

Jau planuojame 2018 m. kergimus.  Kviečiame susisiekti aptarti visų rūpimų sąlygų. Išsamesnė informacija – telefonu +37061439916 arba el. paštu nemunoalpakos@gmail.com

Narative – pagrindinis mūsų reproduktorius, kuris visada traukia akį –  patinas gražus, proporcingo sudėjimo, stambus, plonos tamsiai rudos vilnos. Puikaus temperamento, visiškai sukalbamas ir klusnus, malonus tiek su kitomis alpakomis, tiek su žmonėmis.

Patinas turi kilmės dokumentus, kurie išduoda puikius genus. Jis yra gimęs Didžiojoje Britanijoje, tačiau tiek jo tėvas (juodas), tiek motina (gelsva) yra kilę iš garsių australiškų kraujo linijų. Kergimas su Manor Farm Narative – puikus pasirinkimas tiems, kas tikisi sulaukti vidutinių ar tamsių spalvų alpakiukų su kokybiška vilna. Šiais metais sulaukėme keturių gražuolių Narative palikuonių nuo auksinės iki juodos spalvos.

Prieš kergiant būtina įsitikinti, kad patelė subrendusi, sveika, geros fizinės būklės ir nevaikinga. Siekiant geriausių rezultatų, rekomenduojame saugoti pateles nuo streso ir siūlome su patinu atvykti pas pateles. Taip pat priimame pateles kergimui.

Cedar House Macgyver, arba Magas,  – jaunas ir ambicingas šviesiai gelsvas veislinis patinas, pasižymintis puikia vilna, nepriekaištingu sudėjimu ir neeiliniu charakteriu. 2017 m. pavasarį nuo jo nukirpome įspūdingus 3,8 kg vilnos, o ir vilnos tyrimų atsakymai išties džiuginantys. 2017m. trejų metų amžiaus McGyverio vilnos vid. plaukelių storis buvo 18,2 mikronų, standartinis nuokrypis – 4,2 mikrono, komforto faktorius – 99%. Tai išties įspūdingi skaičiai, Kalbant apie sudėjimą, į akis krenta itin tvirtas stotas, plati krūtinė, dailios formos masyvi galva.

Šis romusis milžinas mūsų pačių įsivežtas iš užsienio ir praktiškai negiminingas su Lietuvos alpakomis, išskyrus keletą mūsų patelių, taigi jį galima drąsiai naudoti kaip reproduktorių nebijant kraujomaišos. Tinkamas pasirinkimas kergimui, jeigu norima šviesių spalvų jauniklių su plona vilna. Galime priimti pateles kergimui arba atvykti į vietą, taip pat galime išnuomoti patiną sutartam laikui.

Meniu