PRADĖJĘ AUGINTI ALPAKAS keletą metų naudojomės kitų ūkių kergimo paslaugomis, ir tik bandai paaugus įsigijome pirmą veislinį patiną – Manor Farm Narative, kuris tapo mūsų veisimo programos pagrindu. Narative iki šiol gyvena pas mus, o jo vaikai ir provaikaičiai gyvuoja tiek mūsų bandoje, tiek kituose Lietuvos, Latvijos ir Estijos ūkiuose. Ypač didžiuojamės jo sūnumi Nemuno Eicho, tapusiu pirmosios Lietuvos alpakų vilnos parodos nugalėtoju.

KAS YRA „GERAS VEISLINIS PATINAS“? Jis turi būti ne tik gerų vilnos savybių ir nepriekaištingo eksterjero, bet ir gero bei subalansuoto charakterio – užtikrintai kergti, būti draugiškas tiek kitų patinų, ypač jaunesnių, tiek žmonių atžvilgiu.

KERGIMO PASLAUGOS. Prieš kergiant būtina įsitikinti, kad patelė subrendusi, geros fizinės būklės, nevaikinga ir negimininga patinui. Visi mūsų patinai yra su kilmės dokumentais. Siekiant geriausių rezultatų, rekomenduojame saugoti pateles nuo streso ir siūlome su patinu atvykti pas pateles. Taip pat priimame pateles kergimui.

Jei ir jūs norėtumėte sulaukti šių patinų mažylių, aptarti visas rūpimas sąlygas galime telefonu +37061439916 arba el. paštu nemunoalpakos@gmail.com.

Manor Farm Narative – pagrindinis mūsų reproduktorius, kuris visada traukia akį –  patinas išties įspūdingas, proporcingo sudėjimo, stambus, plonos tamsiai rudos vilnos. Vilnos kokybė stebima tyrimais. Puikaus temperamento, visiškai sukalbamas ir klusnus, malonus tiek su kitomis alpakomis, tiek su žmonėmis.

Patinas yra gimęs Didžiojoje Britanijoje, tačiau tiek jo tėvas (juodas Cedar House Onyx), tiek motina (gelsva Cedar House Shirley Temple) yra kilę iš garsių australiškų kraujo linijų. Kergimas su Manor Farm Narative – puikus pasirinkimas tiems, kas tikisi sulaukti vidutinių ar tamsių spalvų alpakiukų su kokybiška vilna.

Nemuno Mamutas (PARDUODAMAS) – mūsų ūkyje gimęs baltos Cedar House Gedre (D. Britanija) ir balto Royal Defender (Švedija) palikuonis. Mamuto kilmės medyje dominuoja baltos alpakos, o jo senelis iš tėvo pusės Alpaca Stud Gauthier –  daugkartinis D. Britanijos alpakų parodų prizininkas.

Nuo pat mažens išsiskyrė stambiu sudėjimu ir tankia vilna, taip gavo ir savo vardą. Pirmų jo palikuonių, šviesiai gelsvų patelių, sulaukėme 2023- aisiais. Tai veržlaus charakterio, noriai kergiantis patinas.

Nemuno Frodas – 2020 m. gimęs mūsų ūkio ugdytinis, kurio motina tamsiai ruda Nybo Ammie,  gimusi Švedijoje, o tėvas – retos roan spalvos australas Alpaca Specialist Spartacus. Kilmės medyje dominuoja pilki atspalviai. Patinėlis smulkesnio sudėjimo, didžiuojasi išskirtinės roan, arba modern grey, spalvos itin ilga vilna. Pirmų Frodo palikuonių laukiame 2024 m. vasarą.

Nemuno Sirijus – 2022 m. gimęs jaunuolis, kurio motina – viena geriausių mūsų išveistų patelių balta Nemuno Betė, o tėvas – baltas Flanders Nicolas, kilęs iš Belgijos. Sirijus pirmojoje Lietuvos alpakų vilnos parodoje surinkęs 69,5 balų iš 95 tapo baltos spalvos vicečempionu. Smulkaus sudėjimo, plonos, tankios ir ilgos vilnos savininkas. Patinėlis jau domisi patelėmis, tikimės šiemet pradėti jį naudoti veisimui.